mobil-telefon mobil-whatsapp
 

Armstraffung

Die Armstraffung wird durchgeführt, wenn zum Beispiel durch Alterung oder Gewichtsveränderungen die Haut an den Armen nicht mehr dick und straff genug ist. Mit dem fortschreitenden Alter verändern sich die Struktur und Elastizität der Haut. Aus diesem Grund kann eine Armstraffung notwendig werden und wird gern bei Schlaffheit der Haut an den Armen durchgeführt.

Kol Germe Ameliyatı sarkmalara bağlı vücut deformitelerinin düzeltilmesi için yapılan, oldukça fazla talep gören ameliyatlardır. Vücut kontur düzeltilmesi ameliyatlarında tüm bölgeler bir bütün olarak değerlendirilmelidir ve bölgeler arasındaki orantılara dikkat edilmelidir. Aksi takdirde elde edilen sonuç tatmin edici olmayacaktır.

kol-germe-ameliyati

Armstraffung - Vor der Operation

Vor einer Armlifting-Operation treten bei Betroffenen aufgrund des Alters oder einer schnellen Gewichtszunahme und -abnahme sowie der Schwerkraft hängende Haut und Streifen im Rücken- und Innenteil des Arms auf. Die Menge an angesammelten Fettgeweben ist individuell. Daher sollte jeder Patient detailliert untersucht werden.

Die Oberarmstraffung, auch Brachioplastik genannt, kann allein oder mit anderen Straffungsoperationen wie Bauchstraffung, Brustverkleinerung oder Bruststraffung, Beinstraffung oder Liposuktion durchgeführt werden. Wird die Armstraffung mit einem Liposuktion kombiniert, erreicht man viel bessere Ergebnisse. Auf diese Weise wird das Fettgewebe dünner und es kann mehr Haut entfernt werden.

Wo entstehen Narben nach einer Armstraffung?

Kol germe ameliyatı öncesi değerlendirmede kol iç ve arka kısmındaki yağ dokusunun miktarı ve sarkıklığın derecesine dikkat edilir. Ayrıca ameliyat sonrası gelişecek yara izi ve yeri hakkında hastaya ayrıntılı bilgi verilir. Yara izi, kol germe ameliyatlarında kolun iç kısmında ve koltuk altına yakın bölgede kalmaktadır. Bu bölgeler dışarıdan bakılınca en az gözüken yerlerdir. Bazen çok fazla sarkma olmadığı durumlarda izler sadece koltuk altı bölgesiyle sınırlı kalabilmektedir.

Deri kalitesinin iyi olduğu ve sarkıklığın olmadığı durumlarda, yani sadece yağ birikiminin fazla olduğu olgularda liposuction yeterli olmaktadır. Ancak fazla yağ dokusu ile birlikte deri sarkıklığı var ise mutlaka germe ameliyatı gerekmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası

Kol germe ameliyatı genel anestezi ya da sedasyon altında yapılabilmektedir. Kol iç ve arka kısmından sarkık deri ve fazla olan yağ dokusu eksize edilir. Aynı ameliyatta gerekirse kolun diğer bölgelerine liposuction da yapılır. Kesi yeri iki tabaka şeklinde dikilir, ameliyat sonunda kol yumuşak bir pansumanla sarılır. Hastalar 4-5 gün sonra günlük aktivitelerine geri döner. Kol gerdirme ameliyatı sonrasında 1 ay boyunca korse takılması gerekmektedir. Bu sayede hem şişlikler daha az oluşacak hem de derinin altta kalan dokulara yapışıp küçülmesi sağlanacaktır. Ameliyat izi 1 aydan itibaren solmaya başlar, 1 sene sonra belirginlik azalır.

 

form-top-yazi-de

    - Markierte (*) Felder sind erforderlich.
    - Ihre Daten werden vertraulich behandelt.
    - Ihre Daten werden nicht an Dritte oder Institutionen weitergegeben.

    Stichworte :

    Teilen Sie diesen Artikel in den sozialen Medien!