mobil-telefon mobil-whatsapp
 

Die Fettinjektion

Yağ enjeksiyonu bir yerden alınan yağ hücrelerinin iğne ile başka bir yere verilmesidir. Alınan yer, genellikle karın bölgesidir. Verilen yağ hücreleri yeni yerlerinde yaşamaya devam ederler ve orada bir dolgu maddesi görevi görürler. Yağ enjeksiyonunun başarısı, verilen hücrelerin yaşamaya devam etmesine bağlıdır. Eğer verilen hücreler ölürse, birkaç hafta sonra bütün dolgunun etkisi ortadan kalkar. Kısacası, ölü yağlar erir. Yağ enjeksiyonu yapmanın birçok değişik tekniği ve aleti vardır. Temel olarak, yağlar özel liposuction enjektörleri ile alınır ve başka bir enjektöre aktarılarak yeni yerlerine enjekte edilir. İşlem için lokal anestezi yeterli olmaktadır.

Son yıllara kadar, enjekte edilen yağların erimesi neredeyse bir kuraldı. Ancak son birkaç senede, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, verilen yağların tutma ihtimali oldukça arttı. Alınan hücrelerin hava ile temas etmemesi, yağların verildiği enjektörlerin boyutları, uygulanılan basınç da, kullanılan alet ve teknikler kadar önemlidir.

Die Fettinjektion wird am häufigsten im Gesicht bevorzugt!

Yağ enjeksiyonu çoğunlukla, yüz bölgesinde, dudakları kalınlaştırmak, ağız kenarındaki derin kırışıklıkları doldurarak yok etmek, elmacık kemiklerini dolgunlaştırmak hatta alt çeneyi biraz büyütmek amacı ile kullanılır. Yöntem, kaza sonrası oluşmuş deformasyonları düzeltmek için de kullanılabilir. Örneğin, alında bir çöküklük oluşmuşsa, bu bölge yağ ile doldurularak düzeltilebilir. Yağlar, ayrıca, kalçaların şeklini düzeltmek, daha önce yapılmış ve çöküklüklere sebep olmuş liposuction deformasyonlarını düzeltmek amacıyla da sıkça kullanılır. Operasyon için lokal anestezi yeterlidir. Fakat işlemin sağlıklı olması açısından, operasyonun ameliyathane ortamında yapılmasında fayda vardır. Alınan yağların hazırlığı ve nakli yaklaşık 20’şer dakika sürmektedir.

yag-enjeksiyonu

Welche zu welchen Komplikationen kann es bei einer Fettinjektion kommen?

Yağ Enjeksiyonu Operasyonları sonrası, ortaya çıkabilecek bir problem yağların erimesidir. Bu durumda, işlem tekrar edilebilir. Alınan yağ miktarı çok az olduğundan, yağ alınan yerlerde incelme meydana gelmez. Ayrıca, verilen yağlar daima homojen olarak eridiği için asimetri görülmesi çok enderdir. Dudağınızın sol tarafındaki yağlar eridiyse, sağ tarafta bulunanlar da aynı miktarda eriyecektir. Yağların erimesi herhangi bir sağlık problemi de çıkarmaz ve işlem istenirse tekrar edilebilir. Bunun yanında, operasyon sonrası düşük de olsa bir enfeksiyon riski oluşabilir ve bölgede küçük apseler görülebilir. Bu sorunun tedavisi için antibiyotik ve pansuman yeterli olacaktır.

Was erwartet Sie nach einer Fettinjektion?

Nach dem Eingriff entstehen leichte Ödeme an den Fett injizierten stellen. Vor allem die Lippen wirken größer, als sie eigentlich sind. Dies ist kein Grund für Panik. Die nach der OP angeschwollenen Lippen nehmen nach einigen Tagen ihre eigentliche Größe an. Noch am Tag der Behandlung dürfen Sie nach Hause. Wenn die Schwellung Sie nicht stört, können Sie am nächsten Tag wieder arbeiten. Mit dem Sport können Sie eine Woche nach dem Eingriff beginnen. Wenn die Wirkung durch Schmelzen der Fettzellen nachlässt, ist dies nach einem Monat bemerkbar. Der Vorgang kann im zweiten Monat wiederholt werden. Wenn zu viele Fettzellen injiziert wurden, können Sie mit einer regelmäßigen und festen Massage diese Fettzellen zum Schmelzen bringen.

Merkmale einer Fettinjektion:

Anästhesie-Typ: Lokalanästhesie und Sedierung
Ort: Am besten in einem Operationssaal eines Krankenhauses.
OP-Dauer: 1 Stunde
Krankenhausaufenthalt: Bereits nach ein paar Stunden Entlassung.
Beschwerden nach der OP: Einige Tage lang nur wenig Schmerzen möglich. Einnahme von Schmerzmittel ist ausreichend.
Schwellung, blaue Flecke: Zwischen 3-6 Tage lang, nur leicht.
Nachbehandlung: Keine.
Arbeitsfähigkeit: Bereits am nächsten Tag.
Sport: Nach einer Woche
Dauer bis Endergebnis: Ca. 1-2 Wochen später

form-top-yazi-de

    - Markierte (*) Felder sind erforderlich.
    - Ihre Daten werden vertraulich behandelt.
    - Ihre Daten werden nicht an Dritte oder Institutionen weitergegeben.

    Stichworte : folkart towers, estetik, cerrahi

    Teilen Sie diesen Artikel in den sozialen Medien!