mobil-telefon mobil-whatsapp
 

Gynäkomastie

Jinekomasti erkek memesinin büyüyerek kadın memesine benzer bir görünüm almasıdır. Erkeklerin vücutlarını kadınsılaştırdığı için ruhsal durumlarını kötü yönde etkileyebilir, özellikle yaz aylarında rahatsızlığa yol açabilir. Jinekomasti sebepsiz yere oluşabileceği gibi bazı hormonal bozukluklar sonucu olarak ya da bazı ilaçların yan etkisi şeklinde de ortaya çıkabilir.

Gynäkomastie lokal ya da genel anestezi ile yapılabilmektedir. Gerekirse işleme yağ alma da eklenebilir. Eğer memeler aşırı derecede büyük ise, meme dokusu ile derinin de çıkarılması gerekecektir.

Besteht das Risiko eines erneuten Wachstums der Brust nach einer Gynäkomastie-OP?

Ameliyat sonrasında eğer yağ dokusu mevcutsa hastanın aşırı kilo aldığı durumlarda (15-20 kg) meme bölgesinde bir artış olabilir.

jinekomasti-erkekte-meme-buyumesi

Gibt es eine Altersgrenze für Gynäkomastie-Operationen?

Obwohl es keine spezifische Altersgrenze gibt, kann eine durch Gynäkomastie verursachte übermäßige Brustentwicklung nach der Pubertät spontan vergehen. Eine Brustvergrößerungsoperation kann ab dem Ende der Pubertät (je nach Person) im Alter von ungefähr 17 Jahren durchgeführt werden. Wenn die Person die notwendigen Untersuchungen hat, sobald ihre Brüste wachsen, und wenn sie so schnell wie möglich eingegriffen wird, werden auch psychische Probleme verhindert.

Mit welcher Art von Anästhesie wird eine Gynäkomastie-Operation durchgeführt und wie lange dauert sie?

Meme Büyümesi  Ameliyatı bazen lokal bazen de genel anestezi ile yapılabilmektedir. Ameliyat ortalama 45-90 dakika sürmektedir.

Bleiben nach einer Gynäkomastie-Operation Narben?

Göğüslerin büyümesinin nedeni bu bölgede yağlanmanın artışı ise liposuction ile fazla yağ dokusu alınınca göğüsler küçülür. Liposuction yapıldığında işlem küçük deliklerden yapıldığı için ameliyat izi oluşmaz. Ancak esas olarak memelerdeki bez dokusunun büyümesi ön planda ise meme başının altından yarım ay şeklinde yapılan kesi ile fazlalık doku çıkarılır. Deride sarkma eğilimi olan fazlalıklar varsa bu fazlalıkların çıkarılması durumunda iz kalır.

Jinekomasti Ameliyatı Riskli Midir?

Jinekomasti Ameliyatlarında, Asimetri (iki taraf arasında fark), hematom (deri altında kan birikimi), seroma (deri altında sıvı birikimi), meme başı nekrozu (doku çürümesi) ve infeksiyon oluşabilir. Ancak doku kaybı ve infeksiyon görülme olasılığı azdır. Ameliyat sonrası koruyucu olarak antibiotik kullanılır. Göğüs derisinin yapışması ve oluşacak sıvı toplanmasının azaltılması amacıyla ameliyat sonrası jinekomasti atleti kullanılır.

form-top-yazi-de

    - Markierte (*) Felder sind erforderlich.
    - Ihre Daten werden vertraulich behandelt.
    - Ihre Daten werden nicht an Dritte oder Institutionen weitergegeben.

    Stichworte :

    Teilen Sie diesen Artikel in den sozialen Medien!