mobil-telefon mobil-whatsapp
 

Genital Bölge Estetiği

Günümüzde kadınlar özel bir konu olmasından dolayı genital bölge ile ilgili duydukları estetik  kaygıları dile getirmekten çekinmektedir. Fakat çekinmeden doktora danışarak çözüm bulan kadınların sayısı da artmakta ve yaşam kalitelerini de arttırmaktadırlar.

Genital bölge ile ilgili kadınların rahatsız olduğu deformiteleri onarmak için cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemler mevcuttur, genital bölge estetiği, sosyal hayatı etkileyen en önemli estetik sorunudur. Genellikle normal doğum yapan kadınlarda daha sık rastladığımız iç dudak sarkması, ergenlik döneminde de görülebilir. Sosyal hayatımızda özgüvensizlik yaşatan bu sorun, sağlık açısından da önem arz etmektedir. Dış dudaklar, iç dudakları muhafaza eder ve dış etkenlerden korur. İç dudak, dış dudağın dışına sarktığında enfeksiyon kapma olasılığı çok yüksektir. İç dudak sarkması, cinsel hayatı da olumsuz etkilemektedir.

genital-bolge-estetigi

Genital Bölge Estetiği İşlemi

Plastik cerrahi uygulamalarının içinde yer alan Labioplasti, genel anestezi altında uygulanır. Sarkan iç dudak toparlanarak dışardan bakıldığında görünmeyecek hale getirilir. Operasyon yaklaşık 30 ile 60 dakika arasında sürmektedir.

Genital Bölge Estetiği İşlemi Sonrası İyileşme Süreci

1 gün hastanede yatış gerçekleşir. Ameliyat bölgesinde ağrı, hassasiyet ve dış dudaklarda ödem oluşabilir. Bu durum normaldir. 7 ile 10 içerisinde kendiliğinden geçer. Kendiliğinden eriyen dikişlerin tam anlamıyla iyileşmesi 1 ay sürer.

Labioplasti uygulaması kişinin özgüvenini yükseltirken, çeşitli hastalıklara karşı da önlem almamızı kolaylaştıran bir operasyondur.

form-top-yazi

- İşaretli (*) alanlar zorunludur.
- Bilgileriniz gizli tutulur.
- Bilgileriniz 3. kişi veya kurumlarla paylaşılmaz.

Etkiketler :

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşın!